HPH-100K bộ lưu điện 100KVA/100KW
Hotline: 0388454589
Website: Dieuhoachinhxac.com
The product is already in the wishlist!
Browse Wishlist
Mô tả
Ứng dụng
Trung tâm dữ liệu: Bảo vệ máy chủ, thiết bị mạng, hệ thống lưu trữ.
Nhà máy sản xuất: Bảo vệ các thiết bị tự động hóa, máy móc thiết bị sản xuất.
Bệnh viện: Bảo vệ các thiết bị y tế, hệ thống cấp cứu.
Các tòa nhà cao tầng: Bảo vệ hệ thống thang máy, hệ thống chiếu sáng khẩn cấp…
| Technical Specifications | |
| Model | HPH-100K |
| Power Rating | 100 kVA |
| 100 kW | |
| Parallel Configuration | Up to 4 Units |
| INPUT | |
| Nominal Voltage | 380/400/415 Vac, 3P4W+PE |
| Voltage Range | 332~477 Vac (full load) 228~332 Vac (with derating from 63~100 % load) |
| Frequency | 40~70 Hz |
| Total Harmonic Distortion (THDi) | < 3 % |
| Power Factor | > 0.99 (full load) |
| Short Circuit Withstand Rating | 22 kA |
OUTPUT bộ lưu điện 100KVA HPH-100K |
| Voltage Regulation | ±1 % |
| Frequency | 50/60 Hz ± 0.05 Hz |
| Total Harmonic Distortion (THDv) | ≤ 2 % (Linear Load) |
| Power Factor | 1 |
| Overload Capability | ≤ 125 %: 10 mins; 126~150 %: 1 min; > 150 %: 1 sec |
| Current Crest Ratio | 3:1 |
| EFFICIENCY | |
| Online Mode | > 96 % |
| ECO Mode | Up to 99 % |
| BATTERY | |
| Battery Type | VRLA/ Lithium-ion |
| Nominal Voltage | ±240 Vdc |
| Quantity | 32~46 pcs(1) |
| Charge Current | 20 A |
| Max. Charger Current with Optional Charger Board | 40 A |
| COMMUNICATION INTERFACE | |
| Display | LCD Screen with LED Indicators |
| Emergency Power Off | Yes |
| PHYSICAL | |
| Dimensions (W x D x H) | 520 x 800 x 1760 mm |
| Net Weight | 312 kg |
| Packing Dimensions (W x D x H) | 720 x 994 x 1952 mm |
| Packing Weight | 388 kg |
| ENVIRONMENT | |
| Operating Temperature | 0 to 45 °C(2) |
| Humidity | 5~95 % (non-condensing) |
| Audible Noise | < 65 dBA |
| Altitude | 0~1,000 m (without derating) |
| Storage Temperature | -20 to +50 °C |