Dưới đây là một số thông tin chi tiết về sản phẩm này:
Công suất: 5000 VA/5000 W (5 kVA/5 kW).
Công nghệ:
– Công nghệ chuyển đổi kép trực tuyến (Online Double-Conversion).
Thiết kế:
– “5U” cho biết chiều cao của thiết bị khi lắp trong tủ Rack.
– Tính năng:
Hệ số công suất cao (PF = 1.0), cho phép kết nối nhiều thiết bị hơn.
Khả năng quản lý thông minh, hỗ trợ giám sát từ xa.
Tại sao nên chọn UPS Vertiv Liebert
Technical Specifications UPS GXT5-5000IRT5UXLN |
| Model Number | GXT5-5000IRT5UXLN |
| Part Number | 1201973 |
| Ratings (VA/W ) | 5000 VA / 5000 W |
| Dimensions and weight | |
| Dimensions (mm) Unit, W×D×H | 430×630×217 |
| Unit weight (kg) | 70.8 |
| Input AC Parameters | |
| Operating Frequency, Nom | 60 Hz (Factory Default is 50 Hz ) |
| Factory Default Voltage | 230 VAC |
| User-configurable Voltage | 200/208/220/230/240 VAC |
| Operating Voltage Range without battery operation | 176 to 288 VAC (100 to 176 VAC with power derating) |
| Maximum allowable Voltage | 288 VAC |
| Input frequency without battery operation | 40 to 70 Hz |
| Output AC Parameters | |
| AC-AC Efficiency | 0.94 |
| Frequency | 50 Hz or 60 Hz, Nominal |
| Waveform | Pure Sinewave |
| Output Power Connection | Output terminal block |
Internal Battery GXT5-5000IRT5UXLN |
| Charger Current | 2.25 A (default), maximum 5 A |
| Type | Valve-regulated, non-spillable, lead acid |
| Qty x V x Rating | 2 x 8 x 12V x 9.0 AH |
| Back-up Time at Full Load | 7 |
| Back-up Time at Half Load | 19 |
| Bypass Protection Limits | |
| Upper-limit selections | + 10%, + 15%, + 20%; default + 10%. |
| Lower-limit selections | – 10%, – 15%, – 20%; default – 15% |
| Disable-bypass operation | When the input frequency prevents synchronous operation |
| General | |
| Operating Temperature, °C | Full power up to 40 ºC (up to 50 ºC with derating) |
| Storage Temperature, °C | – 15 to + 40 |
| Relative Humidity | 0 – 95% non-condensing |
| Operating Elevation | Up to 3,000 m (9,842.5 ft) at 25°C (77°F) without derating |